Fabrika Maketleri

Uzman Kadro, Yılların Tecrübesi

Projenizde hayal ettiğinizi mimari maketlerinize yansıtıyoruz. 

Cezayir Tayteks

Eczacı Başı Kaynak Tesisi

FABRİKA MAKETLERİ

Mimari fabrika maketleri, gerçek bir fabrika veya endüstriyel tesisin belli oranlarda ölçeklendirilmiş modelleridir. Mimari fabrika maketleri, ölçeklendirme teknikleri kullanılarak ve mimari maketlere özgü malzemelerin bir araya getirilmesiyle inşa edilirler. Fabrika maketleri ya da fabrika modelleri mimari tasarımcılar, mühendisler, mimarlık öğrencileri, tesis yatırımcıları, kamusal onay mercileri gibi projenin pek çok farklı taraflar açısından endüstriyel tesislerin ön değerlendirilme aşamasında kullanılırlar.

Mimari maketlerin endüstriyel boyutunu temsil eden fabrika maketleri, bir fabrikanın fiziksel düzenini, iç mekanın yerleşimi ve kullanımını, ekipmanların konumu ve montajını, üretim ve işleme hatları gibi birçok teknik detayın incelenmesine ve analiz edilmesine olanak sağlar. Her ayrıntısı iyi tasarlanmış fabrika maketleri aracılığı ile gerçek dünya koşullarında fabrikaların planlanması ve tasarlanması öncesinde bir prototip oluşturmak, teklif edilen değişiklikleri test etmek ve olası hataları tespit etmek mümkün olur.

Mimari fabrika maketleri ayrıca, proje paydaşlarına (yatırımcılar, idareciler, endüstriyel tesisle müşteri bazında ilişkide olanlar gibi) gerçekçi bir vizyon sunarak, projenin tasarımı, işleyişi ve verimliliği hakkında detayların çok daha iyi bir anlaşılmasına olanak sağlar. Bu bağlamda fabrika maketleri ve modellemeler karar süreçlerinin hızlandırılmasında önemli bir rol üstlendikleri gibi halka teşhir amacıyla ya da satış ve pazarlama aracı olarak da kullanılabilirler. Zira projenin tamamlanmış halinin nasıl görüneceğini, işleyişini ve nihayetinde çevresiyle olan ilişkisini de fabrika ve endüstriyel tesis maketlerinden değerlendirmek mümkün olur. Özetle fabrika maketleri ve endüstriyel mimari maketler sanayi sektörü ile ilgili bir inşaatı en ince detayları ile görmenin, algılamanın ve proje aşamasından itibaren belirli değişiklikleri yapabilmenin en iyi yöntemlerinden biridir.

Maketsehir.com uzman kadrosuyla mimari fabrika maketleri konusunda geniş bir yelpazede hizmet vermektedir ve bu anlamda mimari maket sektörünün en önde gelen firmalarından biridir. Mimari maketlerin hassas ve incelikli tasarımı hakkında derinlemesine bilgiye sahip olan, deneyimli bir ekip ile hizmet veren Maket Şehir, kullandığı 3D baskı teknolojisi ile de fark yaratmaktadır. Verimli zaman kullanımı ve malzeme tasarrufu sağlayan 3D baskı ve render teknolojisi ile bütçe kalemlerine de denge getirir. 3d teknolojisi ile üretilen fabrika maketleri bu aşamada da maliyetleri düşürür; ürün ve sistemlerin sunum kalitesini önemli ölçüde artırarak sunum, teşhir, gösteri ve eğitim amaçlı dahi kullanılabilirler. Mimari fabrika maketleri inşaatların gelişme ve geliştirme safhalarını yansıttıkları için gelecekteki projenin 3 boyutlu hali gibi düşünülmektedirler.

Maket Şehir uzmanlarının sunduğu geniş maket ve model yelpazesi, maket siparişi oluşturan müşterilerinin beklediği özel detaylara göre zenginleştirilebilir. Fabrika mimari maketleri üretiminde dayanıklılığı arttıran yüksek kaliteli hammaddeler kullanılmaktadır. Projelerin gereksinimleri doğrultusunda alüminyum ve alüminyum işleme, ahşap, plastik ve PVC gibi temel malzemelerin yanı sıra gerçeklik hissini vurgulamak adına üstün aydınlatma detaylarına da yer verilmektedir. Fabrika maketleriniz ister farklı amaçlara yönelik teknik bir proje olsun, isterseniz kapsamlı bir halka arz sunumu, farklı ölçeklendirmelerdeki mimari maket siparişleriniz için bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilir, uzmanlarımızdan konuyla ilgili spesifik fiyat tekliflerimizi öğrenebilirsiniz.

Uzman ekibinin uzun yıllara dayanan sektörel deneyim ile mimari maketler alanında çözüm ortağınız olan Maket Şehir, fabrika maketlerinin yanı sıra  Konut Maketleri, Villa Maketleri, Otel Maketleri, Hastane Maketleri, Stadyum Maketleri, Cami Maketleri, Kamu Maketleri, Tarihi Eser Maketleri, Müze Maketleri, Fuar Maketleri, Marina Maketleri, Showroom Maketleri, Mobilya Maketleri, Yat Maketleri, Tefriş Maketleri ve Yarışma Maketleri’nin tasarım ve üretimi konusunda kapsamlı hizmet sunmaktadır.

Fabrika ve endüstriyel tesis projeniz için yüksek kalitede üretilen, titizlikle hazırlanmış mimari maketler ve modeller için Maket Şehir’in uzman kadrosu ile hemen iletişime geçebilirsiniz.