Uzman Kadro, Yılların Tecrübesi

Projenizde hayal ettiğinizi mimari maketlerinize yansıtıyoruz. 

Yılların Tecrübesi ile Oluşturulmuş Maketler

Konut Maketleri
Alışveriş Maketleri
Otel Maketleri
Tarihi Eser Maketleri
Sosyal Tesis Maketleri
Villa Maketleri
Hastane Maketleri
Okul Maketleri
Kamu Binası Maketleri
Fabrika Maketleri
Vaziyet Maketleri
Marina Maketleri
Tefriş Maketleri
Müze Maketleri
Kule Maketleri
Stadyum Maketleri
Cami Maketleri
Fuar Maketleri
Yat Maketleri
Showroom Maketleri
Mobilya Maketleri
Yarışma Maketleri

Mimari Maketler

Bir bina veya yapı tasarımının belli bir ölçü oranında küçültülmüş fiziksel bir modelini ifade eden mimari maketler, tasarlanan bina veya yapının dış görünümünü, çevreyle ilgili olan detaylarını ve yapının şehir hayatındaki yerini en ince ayrıntısına kadar göstermeyi hedefler. Bir anlamda henüz inşa edilmemiş yapının önceden, 3 boyutlu olarak görselleştirilmiş halidir. 

Maket mimari tasarımları, genellikle ahşap, plastik veya metal gibi malzemeler kullanılarak dizayn edilir ve yapıların ölçekli birer kopyasıdır. Karşıdan bakıldığında hayatın minyatürleştirilmiş hali gibi görünen mimari maketler, özellikle mimarlar tarafından yapıların tasarım sürecinde kullanılır. Ayrıca mimarlar yapıların nasıl görüneceğinin yanı sıra işlevlerini de, bu mimari şehir maketleri aracılığı ile deneyimler. Kent yapılarının inşaa edildiği çevrede nasıl görüneceği ya da çevre ile nasıl uyumlu hale getirileceği de yine mimari şehir maketleri aracılığı ile gerçekleştirilir. 

Karmaşıklık seviyesi yüksek olan ticari binalar, kültürel projeler ve endüstriyel maketler oldukça ayrıntılı mimari modellerdir. Çünkü buradaki esas hedef yapıların her bir parçasına bağlı olan diğer bileşenleri ve bunların arasındaki ilişkiyi gözler önüne sermektir. Dahası olası karşılıklı bağlantılar, akışlar 3 modelleme ile daha net anlaşılır hale gelir ve gerekli optimizasyonları henüz inşaat aşamasına geçmeden yapmak maket projeler sayesinde mümkün olur.  

Maket Şehir’in uzman ekipleri ofis, plaza, apartman ve okul maketleri gibi ilk akla gelen bina maketlerinin yanı sıra belli başlı tüm maket kategorilerinde müşterilerine birinci sınıf hizmet sunmaktadır: Ana Plan Maketleri, İş Yeri Maketleri, Havaalanı Maketleri, Alışveriş Merkezi Maketleri, Endüstriyel Maketler, Çevre Maketleri, Beyaz Mimari Maketler, Ahşap Mimari Maketler, Site Maketleri, Okul Maketleri, Cephe Maketleri, Hastane Maketleri, Villa Maketleri, Cami Maketleri, Stadyum Maketleri, Köprü Maketleri, Bölümlü Maketler, Liman Maketleri, Tersane Maketleri, 3D Baskı Mimari Maketler, Müze Maketleri, Tema Park Maketleri, Otel Maketleri ve İç Alan Maketleri.

Neden Mimari Maketler?

Henüz inşaa edilmemiş binaları ve yapıları keşfetme sürecinde potansiyel müşterilerinizin ve genel olarak hitap ettiğiniz kitlenin tüm duygularına harakete geçirmek istiyorsanız mimari maketler size ihtiyacınız olan çözümü sunar. Çünkü mimari maketler hayal gücünün ötesine geçerek etkileşime girilebilen, somut bir gerçekliğin parçasıdır ayrıca merak ve ilgi seviyesini de kağıt üstündeki 2 boyuttan 3 boyutlu gerçekliğe taşır. Maket Şehir çatısı altında her türlü şehir maketini talepleriniz doğrultusunda kağıt üzerindeki tasarımdan alıp gerçekliğe dönüştürüyoruz. Dosyalardaki portföyünüz müşterilerinizin gözünde yeniden hayat bulsun!

3D Render Hizmetleri

3D render, bir bilgisayar programı yardımıyla üç boyutlu bir modelin görsel bir çıktısı olarak üretilen bir görseldir 3D renderler, üç boyutlu bir modelin nasıl görüneceğini gösterir ve gerçekçilikleri ile çarpıcı örneklerdirler. Mimari maketlerin oluşturulmasında günümüz teknolojisinin avantajlarından olan 3D renderler, dizayn ve animasyon gibi tasarıma dair diğer alanlarda da sıklıkla kullanılır. 3D renderler, üç boyutlu bir modelin nasıl görüneceğini tasarım sürecinde önceden gösterir ve bu, tasarımın daha sonraki aşamalarında değişiklikler yapılmasını da kolaylaştırır. Tasarımın nasıl görüneceğinin yanı sıra 3D renderler aracılığı ile o tasarımın fonksiyonları, yapının çevresi ile uyumu da gözler önüne serilir. 

Mimari projenin başarısına yönelik ilk adım vizyondur. 3D dijital tasarım ve 3D render teknolojileri ile Maket Şehir tasarım vizyonunuzu hayata geçirme hedefi taşır. 3D render ile yapılan görselleştirmeler, mimari projeler süresince müşterilerinizin perspektiflerini olumu yönde şekillendirir ve işleyiş süreçlerini çok daha kolay yönetmenize yardımcı olur. 3D mimari maketler, projenizin tüm öne çıkan özelliklerini farklı açılardan ve detaylı bir şekilde iyi vurgulamanıza olanak verir. 

Mimari maket firmaları arasında öncü olan Maket Şehir 3D Render Hizmetleri ile; 

  • Tasarlayacağınız yapının maketini bilgisayar ortamında oluşturulacak 3D render simülasyonu ile hayata geçirebilirsiniz.
  • Geleneksel bir maketten çok daha fazla ayrıntıya yer verebilirsiniz. 
  • Potansiyel müşterilerinize 360 derece bir deneyim sunabilirsiniz. 

Projenize Özel Mimari Maket Fiyatları Maket Şehir’de!

3D maketler, maket şehirler, mimari ev maketleri, mimarlik maketleri, bina maketleri, inşaat maketleri, kütle maketleri, otel maketi, maket tasarımları, maket villalar hatta İstanbul maketi, Ankara maketi ya da İzmir şehir maketi gibi kent tasarımlarının hepsini 3 boyutlu olarak hayata geçirmek şimdi Maketsehir.com ile mümkün!

Projenize özgü mimari maket yapımının detaylarını ve mimari maket fiyatlarını öğrenmek için hemen ekibimizle iletişime geçin!